Zamierzasz zlecić nadruk na koszulkach i zastanawiasz się nad wyborem odpowiednich t-shirtów? Nie powinien on być przypadkowy, ponieważ od jakości tekstyliów zależy jakość naniesionej grafiki. Nie należy zatem kierować się ceną – tańsze koszulki nierzadko szyje się z nieprzyjemnych w dotyku dzianin, dlatego często są niewygodne w noszeniu. Sprawdź, jakie kwestie musisz wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszych koszulek na nadruk!

Jaka powinna być gramatura koszulki pod nadruk?

Wybór odpowiednich t-shirtów pod nadruk powinien być podyktowany przede wszystkim ich gramaturą. Wiele osób błędnie uważa, że im grubszy jest materiał (i tym samym większa gramatura), tym wyższa jest jakość samej koszulki. W rzeczywistości jednak nie stanowi to żadnego wyznacznika, czego najlepszym dowodem są t-shirty na bazie poliestru. Ich gramatura nie jest wysoka, a doskonale sprawdzają się jako płaszczyzna do wykonania czytelnego i trwałego nadruku. Co więcej, nierzadko koszulki o wyższej gramaturze są gorsze jakościowo, ponieważ już po kilkukrotnym użyciu zaczynają się mechacić. Nie oznacza to jednak, że gramaturą w ogóle nie należy się przejmować – wpływa ona bowiem na ogólną grubość materiału. Jeśli zatem zależy Ci na tym, aby koszulki pod nadruk były przede wszystkim lekkie i przewiewne, lepszym wyborem będzie niższa gramatura, na przykład 150g/m2. Z kolei w przypadku grubszych t-shirtów lub koszulek z długimi rękawami, możesz postawić nawet na bawełnę powyżej 210g/m2.

Czy należy kierować się marką?

Obecnie na rynku działa kilkanaście dużych firm, które specjalizują się w produkcji odzieży pod nadruk. Wśród wielu marek nie sposób jednoznacznie wskazać producentów godnych zaufania. W rzeczywistości bowiem nie należy kierować się samą firmą, ponieważ zazwyczaj każda z nich ma w ofercie co najmniej kilka wariantów koszulek pod nadruk. Warto zapoznać się z pełnym asortymentem, biorąc pod uwagę rodzaj materiału oraz fason. Większość firm proponuje klientom zarówno zwykłe t-shirty pod nadruk dostępne w przystępnych cenach, jak i nieco droższe koszulki klasy premium. Zastanów się, ile jesteś w stanie przeznaczyć na promocję swojej marki i jakie są Twoje oczekiwania względem odzieży reklamowej. Najlepiej poproś daną firmę o przesłanie przykładowych próbek materiałów. Dzięki temu sprawdzisz, jakiej grubości będą gotowe koszulki i jaki w dotyku jest zastosowany materiał.

Krój koszulki pod nadruk – co wziąć pod uwagę?

Nie tylko gramatura ma znaczenie podczas wyboru idealnej koszulki pod nadruk. Ważną kwestią jest także odpowiedni fason. Czy wiesz, jaki krój najlepiej sprawdza się w przypadku nadruków? Pod uwagę musisz wziąć przede wszystkim to, w jaki sposób t-shirt układa się na sylwetce. Doskonałym wyborem będą koszulki z krótkimi rękawami, które zostały przyszyte po łuku. Istotną kwestią są także zastosowane przez producenta szwy. Powinny być one dość gęsto rozmieszczone – dzięki temu zmniejsza się ryzyko, że poszczególne części koszulki będą się oddzielać. Oczywiście ważną kwestią jest także podążanie za aktualnymi trendami. Jeśli jednak zależy Ci na zamówieniu uniwersalnych koszulek pod nadruk, najlepiej postaw na t-shirty o luźniejszym kroju, odpowiednie zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Pamiętaj, że zbyt obcisłe fasony nie każdemu przypadną do gustu.

Kolorowe koszulki pod nadruk – czy to dobry wybór?

Większość osób zainteresowanych odzieżą reklamową zleca wykonanie nadruku na białych t-shirtach. Nie da się ukryć, że ten kolor jest najbardziej uniwersalny i stanowi gwarancję doskonałej widoczności nanoszonych wzorów. Nie oznacza to jednak, że nadruki reklamowe można wykonywać wyłącznie na białych dzianinach. Jeśli w logo Twojej firmy dominuje na przykład kolor żółty, pomarańczowy czy zielony, warto zastanowić się nad wykonaniem grafiki na t-shirtach właśnie w takich barwach. Technika sitodruku pozwala zadbać o naprawdę wysoką jakość napisów czy obrazków na koszulkach w najróżniejszych kolorach.

Jeśli nie wiesz, jakie koszulki wybrać pod nadruk, możesz liczyć na nasze wsparcie. Chętnie doradzimy Ci w wyselekcjonowaniu odpowiednich t-shirtów, mając na uwadze Twoje oczekiwania. W Amprint wykonujemy nadruki na koszulkach w różnych kolorach – nie musisz ograniczać się tylko do jasnych barw. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!